خانه هوشمند چیست؟

امروزه واژه‌هایی چون خانه هوشمند و یا اتوماسیون خانگی (Domotics) زیاد به گوشمان می‌خورد. با توسعه اینترنت اشیا (IOT) و هوش مصنوعی شما می‌توانید تمام امکانات خانه خود را مانند سیستم روشنایی، سیستم گردش هوا، سنسورها و سیستمهای برقی و نظارتی خود را در هر کجا که هستید در هر زمانی از طریق اینترنت و با استفاده از گوشی همراه یا سایر برنامه های تحت شبکه ای به راحتی کنترل کنید.دستگاه های یک خانه هوشمند مانند تلفن، اینترنت، تلویزیون، دوربین مدار بسته، ایفون تصویری، زنگ درب منزل، چراغ ها و حتی ترموستات ها و وسایل اشپزخانه میتوانند با یکدیگر از طریق یک نقطه مرکزی در ارتباط باشند و از طریق برنامه های هوشمند و با لمس چند دکمه آنها را کنترل و مدیریت کرد.

این خانه‌ها چگونه کار می‌کنند؟

استفاده از برنامه ی خانه های هوشمند آسان بوده و میتوانید به راحتی آنها را تنظیم کنید. البته که در گذشته انسان به شکل ساده ای با کنترل کردن اشیا از راه دور در ارتباط بوده مانند کنترل درب پارکینگ با ریموت، کنترل روشنایی خانه، سیستم های نظارت تصویری و امنیتی و غیره اما خانه هوشمند در ابعاد گسترده تر و پیشرفته تری تعریف شده است.سیستم های هوشمند این امکان را دارند که با توجه به نیاز شما برنامه ریزی شوند برای مثال میتوایند در یک روز زمستانی قبل از رسیدن به خانه خود سیستم گرمایشی خود را کنترل و تنظیم کنید یا از پیش برنامه ای تعریف کنید اینگونه از صرفه جویی در هزینه های مربوط به انرژی بهره مند می شوید یا به هنگام سفر، منزل خود را با اطمینان خاطر و امنیت ترک کنید زیرا با وجود سیستم های نظارتی، امنیتی، اعلام و اطفاء حریق و اتصال به مرکز پلیس و آتش نسانی هیچ خطری منزل شما را تهدید نمیکند با پیشرفت تکنولوژی هر چه که در ذهن خود دارید میتوانید خلق کنید و علاوه بر این در کاهش هزینه ها و صرفه جویی در مصرف انرژی پیش قدم شوید.

               “برقراری امنیت و کارایی مهمترین دلایل افزایش استفاده از فناوری خانه های هوشمند است”

خانه های هوشمند میتوانند مجموعه ای از سیستم های بی سیم (Wireless) و با سیم (Hardwire) و یا هردو باشند ولی نصب و راه اندازی سیستم های wireless راحتر، مدرن تر و کم هزینه تر میباشد اگرچه  سیستم های hardwire از امنیت بالاتری برخوردار است ولی  هزینه کابل کشی بالایی دارا می باشد. طبق آمار در بازار جهانی ارزش خانه های هوشمند در سال 2016 حدود 24 میلیارد دلار برآورد شد که در سال 2017 به 45.8 میلیارد دلار افزایش یافت و پیش بینی میشود تا سال های آینده این آمار روند صعودی را طی میکند.

مزایای خانه هوشمند!

راه اندازی سیستم های یک خانه هوشمند راحتی ساکنین خانه را فراهم میکند. به جای کنترل جداگانه هر یک از سیستم های موجود شما می توانید از طریق یک دستگاه متصل به شبکه خانه خود را از راه دور کنترل کنید به عنوان مثال، زنگ درب های هوشمند به صاحبان خانه اجازه می دهد افرادی را که حتی وقتی در خانه نیستند را ببینند و با آنها در ارتباط باشند. کاربران می توانند درجه حرارت داخلی ، روشنایی و لوازم خانگی را نیز تنظیم و کنترل کنند. با هزینه راه اندازی سیستم هوشمند، صاحبان خانه می توانند از پس انداز قابل توجهی در هزینه های زندگی بهره مند شوند. از لوازم خانگی می توان با کارآیی بیشتری استفاده کرد و مصرف انرزی را کنترل کرد.

خانه هوشمند

راه حل‌های رومانا ارتباط در رابطه با خانه هوشمند

رومانا ارتباط علاوه بر بررسی دقیق نیاز مشتریان و ارائه راه حل های نوین و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا، تجهیزات مورد نیاز برای رسیدن به یک خانه هوشمند را فراهم می کند و با یکپارچه سازی هوشمند، تمام تجهیزات به صورت هماهنگ و بدون ایجاد تداخل با یکدیگر کار میکنند. همچنین با تکیه بر دانش فناوری اطلاعات و فنی مهندسین با برقراری امنیت در شبکه سیستم های هوشمند مانع ورود افراد متفرقه به شبکه میشوند. سهند ارتباط با گارانتی دراز مدت محصولات و خدمات پشتیبانی، از شروع پروژه تا به اتمام رسیدن آن در کنار شما عزیزان می‌باشد.

محصولات رومانا ارتباط در رابطه با اسمارت هوم

در این سالها مهمترین هدف رومانا ارتباط ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود بوده است. ما علاوه بر طراحی راه حل ها، تجهیزات مورد نیاز هر پروژه با توجه به نیاز و بودجه شما تامین کرده و هر یک از محصولات را با گارانتی یکساله و خدمات نصب و راه اندازی و پشتیبانی دراز مدت در اختیار شما عزیزان می‌گذاریم.